Reshjet e shiut bllokojnë aksin rrugor Berat- Skrapar, shkëputen gurët nga mali

Pamje nga aksi rrugor Berat- Skrapar

Reshjet e shiut që kanë rënë pak orë më parë , kanë sjellë probleme në aksin rrugor Berat- Skrapar.

Disa masive shkembore janë shkëputur nga mali dhe kanë përfunduar në rrugë. Fatmirësisht në atë moment nuk ka pasur mjete në lëvizje  duke mos rrezikuar asnjë person. Punonjësit e mirëmbajtjes së rrugëve Skrapar kanë hequr dhe pastruar gurët shkëmborë që kishin rënë në rrugë.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento

Komente

  • vjosa: 29/05/2020 23:23

    VENDOSNI rrjeta….

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vazhdon drama Covid në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 7 viktima dhe 165 raste të reja