Richard Grenell nesër në Prishtinë, prezanton projektet e reja

Richard Grenell

PRISHTINË - I deleguari i posaçëm i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell pritet që nesër të vizitojë Prishtinën.

Grenell do të jetë i shoqëruar edhe nga 13 zyrtarë tjerë amerikanë, të cilët do të prezantojnë projektet për Kosovën dhe rajonin në kuadër të marrëveshjes së arritur me Serbinë me 4 Shtator në Shtëpinë e Bardhë, shkruajnë mediat në Kosovë.

Marrëveshja për normalizimin ekonomik, është konsideruar historike nga të gjitha palët.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Kurti: Problemi më i madh i Kosovës është Serbia, po vepron në Ballkan njësoj si Rusia