Rikthehet koronavirusi në Superligë, futbollisti i Vllaznisë rezulton pozitiv

Koronavirusi është rikthyer sërish në Superligën shqiptare edhe pse kjo e fundit është në bojkot. Burime bëjnë me dije se Erdenis Gurishta, futbollisti i Vllaznisë ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gurishta kishte bërë një test para pak ditësh, i cili kishte dalë negativ, por sot në një tjetër test rezultoi pozitiv.

Më herët, në qershor, rasti i parë me koronavirus ishte regjistruar në klubin e Bylis, ku Qardaku rezultoi i infektuar. Fatmirësisht ai nuk kishte shenja dhe gjendja shëndetësore ishte e mirë.

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento

Komente

 • Dori: 02/10/2020 17:19

  Po ca sporti e kampionati kemi ne o derrzi , sporti yne eshte mbuluar me korrupsion ,mashtrime e fallsifikime deri ne gryke .shih te zotet e shtepise ashtu bejne dhe femijet.

  Përgjigju
 • Tirona: 02/10/2020 14:22

  Qeveria ti pergjigjet flake per flake Bojkotit qe i beri federata futbollit. Qeveria nuk duhet te lejoje zhvillimin e kampionatit te futbollit se Kovid-19 eshte rikthyer i rrezikshem ne kete sezon vjeshte.......

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Thyen masat kufizuese anti-Covid, pushkatohet 50 vjeçari në Koren e Veriut