Rindërtimi/ Rama ndan fotot: Puna për shndërrimin e lagjes së prekur nga tërmeti në Durrës vijon! Do strehohen 996 familje

Rindërtimi/ Rama ndan fotot: Puna për shndërrimin e lagjes së prekur nga tërmeti në Durrës vijon! Do strehohen 996 familje

Rama në Durrës

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga rindërtimi i lagjes së prekur nga tërmeti në Spitallë të Durrësit. Rama ripërsërit se në këtë lagje priten të strehohen 996 familje, të cilat tërmeti i 2019 i la në qiell të hapur.

“Spitallë, Durrës - Vazhdon merr formë lagja e re e Rilindjes pas tërmetit shkatërrimtar, e cila jo vetëm do të strehojë 996 familje të dëmtuara, por do të kthehet në një zonë urbane model, me hapësira të gjelbërta, shërbime publike, zona sportive e me radhë.”- shkroi Rama.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ura.Guri: 08/02/2023 07:46

  Kur punohet per t'miren e venit dhe t'popllit duhet t'ket lavdata, por s'asht ken veç durrsi i prekun nga termeti!!! Ka familie edhe n'rrethe tjera t'prekuna, qe ala jetojn neper ksolla metalike, p.sh. n'i familie n'Torovic t'Lezhs, qe dy pjestart t'saj jan edhe t'smun me sindroma t'pa'sherushme. Lin pytia: kush do i marr lavdatat, apo jo'lavdatat n'kyt rast per t'cilin kurr'kush nga organet perkatse nuk interesohen??? Drejtusi i qeveris nuk ka vetem per at qytet, apo rreth ku nertohen nertesa shum'Katshe, por ka per'gjegjsi per tan venin dhe tan popllin, ai/ata bajn mir me u interesu edhe per ma t'dobt, t'vobekt kudo qe jetojn...

  Përgjigju
 • Dajlni: 07/02/2023 23:49

  Forca figure mos e rruj trapin per halet e Shqipnis Berish e Met spiuni.

  Përgjigju
 • Olsi: 07/02/2023 18:55

  Kjo qeveri ka hasur gjithe keto e veshtiresi e prap nuk e ka ndalur punen.Bravo

  Përgjigju
 • Genci: 07/02/2023 18:51

  Ja pra vetem pune pune dhe asnjeher nuk lodhet luan Edi

  Përgjigju
 • Dori: 07/02/2023 18:48

  Ato familje do gezohen shume

  Përgjigju
 • Soni: 07/02/2023 18:47

  Sa mire qe cdo gje po rregullohet ne Durres

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)