Rindërtimi, Rama poston videon nga kantieri i kompleksit të ri në Laç: 13 pallate, qendër tregtare e parqe komunitare

Puna për rindërtimin e banesave dhe pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit po vijon me ritme të shpejta dhe qyteti i Laçit do të ketë padyshim një pamje krejtësisht tjetër pas përfundimit të projekteve.

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot një video nga kantieri i kompleksit të ri në Laç, ku do të jenë 13 pallate, 524 apartamente, qendër tregtare e parqe kombëtare.

"Mirëmëngjes nga kantieri i kompleksit të ri në Laç, me 13 pallate, 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi shërbimi e parqe komunitare", shkruan Rama.

 

 

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento

Komente

 • Bajoneta: 18/05/2021 17:17

  Te ishin bere te gjith ndertimet mbas 90 me kete sistem do ishim Zvicer sot.

  Përgjigju
 • Juno: 18/05/2021 09:29

  Bravo

  Përgjigju
 • jani: 18/05/2021 08:28

  Vazhdo edi rama...beji shqiptaret te jetojne e punojme ne shqiperi e jo te ikin ne dhera te huaja....

  Përgjigju
 • ardian: 18/05/2021 08:13

  Zoti Kadilli po ben deri me tani nje Pune te mire. Ndryshe nga Kasta e deritanishme ne PD ai e ka filluar me mire duke mos share e fyer te tjeret por me reflektim te thelle qe nga vetevetja dhe nga Partia te ciles i perket. Eshte Alternative e duhur, dhe Tani do duhej te rikthej forcat e larguara nga PD si Jozefina Topalli apo Rudina Hajdari dhe te baj nje Riorganizim perbrenda. Pershendetje

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra