Rrahu policin pasi i vuri gjobë në makinën e parkuar! Arrestoher 50-vjeçari në Tiranë

TIRANE - Një 50-vjeçar me iniciale I.K., është arrestuar nga policia pasi ka goditur një punonjës të Policisë së Qarkullimit Rrugor pasi ky i fundit i ka vënë një gjobë në makinën e parkuar në Tiranë. Ai kishte kundërshtuar gjobën e marrë  dhe më pas e ka goditur atë.

"Kundërshtoi dhe goditi punonjësin e Policisë Rrugore në detyrë, vihet në pranga 50-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Polciisë Nr. 6, pas njoftimit të marrë nga punonjësi i Policisë Rrugore se një drejtues mjeti e kishte kundërshtuar dhe goditur për shkak të detyrës, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit I. K., 50 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, në rrugën "Migjeni", punjonjësi i Policisë së Qarkullimit Rrugor, në momentin që ishte duke marrë masa administrative për parkime të gabuara ndaj mjeteve, një drejtues mjeti, konkretisht shtetasi I. K., e ka kanosur dhe goditur për shkak të detyrës, pasi nuk ishte dakort për masën e vendosur nga punonjësi i Policisë Rrugore.

Materialet do t’i kalojnë prokurorisë, për veprat penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” ,“Goditja për shkak të detyrës” dhe “Kanosja për shkak të detyrës”, në ngarkim të shtetasit I. K., i cili rrezikon dënimin me burgim deri në 5 vjet", njofton policia.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento

Komente

 • Kafsha: 09/03/2020 16:05

  Dërrmojeni bajgen të vene mend ai dhe bajgat e tjera!

  Përgjigju
 • Pali: 09/03/2020 15:34

  O Ded 60% e policeve jane hajdute dhe pa edukate!Ded jam dakord me ato qe ti thua por me keto polic te pa edukate dhe arrogante qe vejne gjoba vend e pa vend ,por jo te shkoje ne ekstrem si ky!por ne shum raste vejne gjoba kuj nuk duhet por,ndersa atyre qe duhet nuk i vejne gjoba kjo eshte policia jone.

  Përgjigju
 • Deb: 09/03/2020 15:11

  Polici leshi Nuk ka respekt per vehten e saj Ve gjoben dhe diskuton,sa te hapte gojen,prangat Provoje nje here ne Europe dhe USA te besh ham ham

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Ronaldo theu mallkimin, por Portugalia shënon dy autogola! Gjermania e mposht me përmbysje, 'ringjallen' panzerat