Rrëshqitje masive e dheut në një autostradë në Brazil, 2 të vdekur, dhjetëra të zhdukur

Rrëshqitje masive e dheut në një autostradë në Brazil, 2 të vdekur, dhjetëra të zhdukur

RRëshqitja e dheut në Brazil

Një rrëshqitje dheu në një autostradë në Brazilin jugor ka vrarë të paktën dy persona, ndërsa dhjetëra të tjerë janë zhdukur.

Rrëshqitja e dheut ra në autostradën BR-376 në shtetin e Paraná, duke marrë para të paktën 16 automjete, thanë autoritetet.

Punonjësit e shpëtimit në vendngjarje thanë se moti i keq dhe lokacioni i largët po ndërlikonin përpjekjet e kërkimit.

Autoritetet lokale thanë në një konferencë për shtyp se 30 deri në 50 persona mund të rezultojnë të zhdukur.

Shërbimet e urgjencës kanë lokalizuar gjashtë të mbijetuar, përfshirë kryetarin e bashkisë së qytetit bregdetar të Guaratuba, Roberto Justus.

Në një video të postuar në mediat sociale, Justus tha se ishte "i gjallë falë Zotit", sipas agjencisë së lajmeve AFP. "Ishte e tmerrshme," tha ai. "Mali sapo ra mbi ne. Ai fshiu çdo makinë”.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Anarkistët nuk ndalen kërkojnë lirinë e Alfredo Cospitos, sulmojnë me koktej molotov policinë në Romë, Qeveria italiane: Shteti s’pajtohet me kërcënime

Anarkistët nuk ndalen kërkojnë lirinë e Alfredo Cospitos, sulmojnë me koktej molotov policinë në Romë, Qeveria italiane: Shteti s’pajtohet me kërcënime