Rrezikon finalen e Evropianit, punonjësi i sigurisë dëmton Alvaro Moratan? Giroud dhe Thomas Muller e mbyllin me kombëtaret

Rrezikon finalen e Evropianit, punonjësi i sigurisë dëmton Alvaro Moratan? Giroud dhe Thomas Muller e mbyllin me kombëtaret

Punonjësi rrëshqet dhe godet Moratën në këmbë

Jo gjithçka shkoi mirë në kualifikimin e Spanjës në gjysmëfinale. Teksa skuadra festonte kualifikimin një tifoz hyri në fushë dhe në tentativë për ta kapur një nga stuartët rrëzoi Alvaro Moratën, duke rrezikuar që ta dëmtojë. Sulmuesi shihet i lënduar nga përplasja dhe u ngritën pikëpyëtje nëse për shkak të këtij episodi do humbasë finalen e Evropianit. Trajneri de La Fuente sot ka deklaruar se ende janë duke u zhvilluar teste për të parë sesi është gjendja e sulmuesit.

Me eliminimin e Francës Giroud luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, por është tërhequr duke vendosur rekordin e golashënuesit, me 57 rrjeta në 137 paraqitje. Gjithashtu te Gjermania, sipas mediave atje, përveç Toni Kroos edhe Muller do lajmërojë shumë shpejt mbylljen e karrierës me kombëtaren.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Hamas dhe Fatah, marrëveshje në Pekin për qeveri pajtimi! Angazhim pas luftës në gaza

Hamas dhe Fatah, marrëveshje në Pekin për qeveri pajtimi! Angazhim pas luftës në gaza