Rrjedhje gazi në Detin Baltik nga 3 tubacione të Nord Stream, Ukraina: Sulm terrorist i planifikuar nga Rusia

Rrjedhje gazi në Detin Baltik nga 3 tubacione të Nord Stream, Ukraina: Sulm terrorist i planifikuar nga Rusia

Rrjedhje të mëdha gazi janë vërejtur në Detin Baltik pasi u gjetën në tre tubacionet e Nord Stream 1 dhe 2 që lidhin Rusinë dhe Evropën. Lajmin e kanë bërë të ditur Forcat e Armatosura daneze përmes fotove dhe videove të cilat shfaqnin pamjet e daljes së gazit në det.

Lidhur  me këtë ngjarje, Ukraina, përmes këshilltarit të presidentit, Mykhailo Podolyak, tha se ky është një sulm dhe agresion rus kundër BE-së në Nord Stream.

"Rrjedhja e gazit" nga Nord Stream 1 nuk është gjë tjetër veçse një sulm terrorist i planifikuar nga Rusia dhe një akt agresioni kundër BE-së. Rusia dëshiron të destabilizojë situatën ekonomike në Evropë dhe të shkaktojë panik para dimrit", tha  Mykhailo Podolyak, këshilltar i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, shkruan në Twitter.

 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, Putin gati për aneksimin e katër rajoneve! Rrjedhje të mëdha gazi në Detin Baltik nga tubacionete Nord Stream


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Tifozët serbë sulmojë ata shqiptarë para ndeshjes Serbi - Zvicër

VIDEO/ Tifozët serbë sulmojë ata shqiptarë para ndeshjes Serbi - Zvicër