Rudina Hajdari largohet nga mbledhja e Këshillit Politik

Vetëm 15 minuta mbledhje e Këshillit Politik dhe Rudina Hajdari ka vendosur të largohet, pasi kërkoi leje se kishte një problem familjar.

"Po jam larguar pasi kam një problem personal dhe jo për arsye politike", ka thënë Hajdari

Në mbledhjen e sotme po diskutohet për listat e hapura dhe koalicionet, dhe më herët opozita jashtëparlamentare tha se është dakord vetëm për hapjen e listave 100 % por për asnjë ndryshim tjetër kushtetues.


Lajmi kryesor:

Asnjë dakordësi në Këshillin Politik! Gjiknuri: PD nuk ka asnjë model për koalicionet, synon të sabotojë procesin! Bylykbashi: Nesër vritet '5 qershori'


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Serbët të mos na provokojnë se këtë herë nuk e kanë historinë në anën e tyre!