Rusi/ Temperatura arrin -50 gradë, shtëpitë ‘vishen’ nga akulli

Foto e shtëpisë së veshur nga akulli

RUSI- Si pasojë e temperaturave të ulëta deri në -50 gradë, shtëpitë në rajonin Sementnozavodsky të Rusisës, janë “veshur” nga akulli, duke bërë që qytetarët të braktisin banesat.

Çdo gjë është zbardhur! Ngrica ka mbuluar dyshemen, mobiljet, dritaret dhe çdo gjë.

Për shkak të temperaturave të ulëta, që prej vitit 2013 migrimi është një fenomen shumë i theksuar, në rajonin Sementnozavodsky, gjë që ka sjelle shkretimin e disa qyteteve dhe rritjen e papunësisë.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?

Komento

Komente

 • Vlora: 01/03/2021 17:27

  Kot qe ta shtrengoni se lokalet mbyllin perdet dhe plot jane. Te pakten mos na godisni me me mbyllje orari se sidoqe te jete nuk mbyllet njerezimi thjesht do i varferoni

  Përgjigju
 • Nikoll: 01/03/2021 16:12

  Zbatimi me rigorizitzt i masave eshte nje nga masat kryesore. Ora policore duhet te 06-18. Nje nga masat kryesore mendpoj se duhet te jete karantinimi i te infektuarve, pasi te gjithe levizin lirshem neper rruge ne lokale autobuse e tjere. Ne lokalet e kafenete jane te mbushura plote, pa asnje lloj rregulli e largesie midis tavolinave. Autobuset te mushur plot e perplot dhe pa maska.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mjeshtri i instrumenteve frymore në Lezhë Gjovalin Ndreca u bie 7 veglave, e nisi karrierën 12 vjeç: Kam marrë 57 dekorata