Rusia akuzon Azerbajxhanin: Ka shkelur marrëveshjen e armëpushimit me Armeninë të firmosur në vitin 2020

Rusia akuzon Azerbajxhanin: Ka shkelur marrëveshjen e armëpushimit me Armeninë të firmosur në vitin 2020

1669823568_shoigu.PNG

Rusia akuzon Azerbajxhanin për shkeljen e marrëveshjes së armëpushimit të vitit 2020 me Armeninë duke lejuar trupat e saj të kalojnë vijën e demarkacionit. 

“Më 25 mars 2023, një njësi e Forcave të Armatosura të Azerbajxhanit kaloi vijën e kontaktit në rrethin Shusha, duke shkelur” marrëveshjen e vitit 2020, tha në një deklaratë Ministria Ruse e Mbrojtjes.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Putin: Do vendosim armë bërthamore taktike në Bjellorusi! Zelensky: Rusia duhet të mposhtet në të gjitha fushat, jo vetëm në atë ushtarake


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve