Rusia ofron pasaportë ruse për qytetarët e Mariupolit

Rusia ofron pasaportë ruse për qytetarët e Mariupolit

1653388211_Capture.JPG

Qytetarëve të Mariupolit iu ofrua mundësia për të marrë një pasaportë ruse me një procedurë të përshpejtuar, e cila nuk parashikon më regjistrim të ndërmjetëm pranë autoriteteve të Republikës së vetëshpallur separatiste pro-ruse të Donetskut. 

Kjo u raportua nga Petro Andriushchenko, këshilltar i kryetarit legjitim të qytetit port ukrainas, tani i kontrolluar nga forcat e Moskës, cituar nga Ukrainska Pravda.
Një dekret i presidentit Vladimir Putin u publikua sot, i cili e bën më të lehtë për banorët e rajoneve Kherson dhe Zaporizhzhia në Ukrainën juglindore të marrin nënshtetësinë ruse.


Lajmi kryesor:

Kievi ‘sulmon’ NATO-n: E përçarë, nuk bën asgjë për të na mbështetur! Separatistët pro-rusë: Severodonetsk i rrethuar


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Shkrumbohen nga flakët kodrat e Peshtanit të madh në Fier! Zjarrfikësit dhe banorët po punojnë për të shuar zjarrin

Shkrumbohen nga flakët kodrat e Peshtanit të madh në Fier! Zjarrfikësit dhe banorët po punojnë për të shuar zjarrin