Rusi-Kinë, Peskov: Bisedimet mes Putinit dhe Xi Jinping zgjatën më shumë se sa pritej

Rusi-Kinë, Peskov: Bisedimet mes Putinit dhe Xi Jinping zgjatën më shumë se sa pritej

1679844459_kk.jpg

Negociatat midis presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit kinez Xi Jinping "u zvarritën papritur". Kështu deklaroi zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov në një intervistë për Rossiya 1 . “Nuk ishte e pritshme, por kjo shpjegon gjendjen shpirtërore të dy liderëve dhe frymën e sigurt të komunikimit të tyre”, shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Kaloni të gjitha linjat e kuqe me armë në Kiev! SHBA: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi? Nuk e dimë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Basha takim me demokratët në Lezhë: Nuk ndodhi ajo që shpresoja pas dorëheqjes time! Tani është e qartë se çfarë i duhet PD-së

Basha takim me demokratët në Lezhë: Nuk ndodhi ajo që shpresoja pas dorëheqjes time! Tani është e qartë se çfarë i duhet PD-së