‘Sa e mrekullueshme të shohësh një grua në majë’, Dua Lipa për Vjosa Osmanin: Urime zonja presidente

Këngëtarja Dua Lipa dhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka uruar me fjalët frymëzuese presidenten e re të Kosovës, Vjosa Osmani.

Përmes një “Instastory”, Dua shkruan “urime zonja presidente”, duke e bashkangjitur me një foto të saj.

Dua shton se është e mrekullueshme të shohësh një grua në majë.

Politikania më e votuar nga zgjedhjet në historinë e shtetit të Kosovës, Vjosa Osmani, arriti të zgjidhej presidentja e re e vendit me 71 vota pro, pas 2 raundeve.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Basha, mes përrallës dhe historisë?!