Sali Berisha flet për takimin me Metën: Diskutuam për gjendjen kritike në vend! Gjetëm pajtim për qëndrimet që duhet të mbajmë

Këtë të enjte, Sali Berisha do të mungojë në seancën plenare bashkë me 4 deputetë të tjerë pasi u përjashtuan nga Kuvendi për kaosin që shkaktuan në seancën e shkuar. Pas kësaj Berisha tha se do t'i përgjigjet me protesta, por ende nuk ka një datë. Në daljen për mediat pas takimit me Ilir Metën, tha se diskutuan dhe ranë dakord mbi qëndrimet që duhet të mbajnë.

"Sigurisht që diskutuam për gjendjen kritike në vend dhe mënyrën e përballimit të kësaj situate tepër kritike. Diskutuam gjerësisht dhe gjetëm pajtim të plotë në mendime për qëndrimet që duhet të mbajmë. Parlamenti Linda Rama ka humbur çdo legjitimitet me aktet që bën", tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Ilir Meta i shkon Berishës në zyrë: Do i japim fund Ramës me protesta dhe zgjedhje! Po korrupton zyrtarët e shteteve partnere për t'i përdorur kundër demokracisë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen – Rusisë: Ktheni në shtëpi fëmijët e dëbuar! Po kryeni krime lufte

Von der Leyen – Rusisë: Ktheni në shtëpi fëmijët e dëbuar! Po kryeni krime lufte