Sali Lushaj revoltohet nga rikthimi i Lulzim Bashës: Doje gjak demokratësh bashkë me Yuri Kim, por ne jemi me Berishën

Sali Lushaj revoltohet nga rikthimi i Lulzim Bashës: Doje gjak demokratësh bashkë me Yuri Kim, por ne jemi me Berishën

Stresi dhe Sali Lushaj

Sali Lushaj ka vendosur t’i dalë për zot edhe në këto ditë të vështira Sali Berishës.

Këtë radhë jo fizikisht, por me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku sulmon Lulzim Bashën.

Sipas tij, ai kërkoi derdhjen e gjakut të demokratëve, kur Berisha bastisi selinë e PD-së.

Lushaj shkruan se Basha u porosit nga ambasadorja amerikane të fortifikonte dyert e selisë së PD-së, që tashmë e ka marrë Berisha.

Në fund ai thotë se shumica është me Berishën.

“O Miqtë e mijë Demokratë! A po kënaqeni duke pa takimet e ish kryetarit të partisë tonë. Po na ngjallë entusiazem të madh.

Gjitha kto pushime do ketë ardhur me të reja të forta. Sa besim ngjallë ky njeri te demokratët? Se kuptoi askush pse iku a pse erdhi a ku po shkon.

Duan ta mbajnë partinë kështu të ndarë se kurrë më shumica nukë ka shanse të shkojë apo ta ndigjoi sadopak më.

Duan ti shkojnë deri në fund porosive sorosiane të rilindjes. Tua shpjegoi pse i fortifikove dyert apo ishte këshilla e ambasadores?

Deshët gjak demokratësh me njëri tjetrin dhe ti i rikthyer të fërkoje duart. A keni sadopak gjak a karakter a nderë a erz a çfarë don më të bësh me këto takime ku 10 veta merr kudo me vete. 

Jo demokratë mos gaboni më jo kurrë të ndigjoni këto brrokulla dashakeqëse”, shkruan Sali Lushaj./ Tema

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Jimmy: 01/06/2023 21:15

    O te!!!!pragun e shpis!!demokrat si puna jote i bej mengjes per mengjes o laper jo reper mother fucker

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarr në Kërkovë të Vlorës, flakwt favorizohen nga era! Rrezikohen dy banesa

Zjarr në Kërkovë të Vlorës, flakwt favorizohen nga era! Rrezikohen dy banesa