Forcat e reja politike të djathta/ Salianji: Më e ndershme të hapësh partinë tënde, sesa të bësh sikur digjesh për PD-në! Do dëmtojnë PS-në, jo opozitën (VIDEO)

TIRANË- Ish- deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është i bindur se partitë e reja do të dëmtojnë mazhorancë, kurrsesi opozitën. Në intervistën për gazetaren e Report Tv, Danjela Maloku, Salianji nuk i kurseu edhe ironitë.

" Është më e ndershme të jesh në një parti dhe të tregosh qartë qllimet e tua se sa të bësh sikur digjesh,  të dhëmb PD,ndërkohë që bën duvanë e dikujt tjetër, nuk dëmtohet opozita, një pjesë prej të cilave do të marrin votat që ia kanë dhënë Ramës, kështu që dëmtohet mazhoraca, e cila ka financuar këto parti me qëllim që të na dëmtonte ne. Qytetarët e kanë parë, se kush qëndorn përtej drejtuesve, që kanë shkelur personalitetin e vet për të qenë patericë e Ramës, këtë nuk e kam për të gjithë. Do e dëmtojnë rëndë mazhorancën", tha Salianji.

Ai tha se opozita është e hapur për të krijuar koalicion me çdo parti që është kundër qeverisjes së Ramës.

"Ne u kemi bërë thirrje, për të bashkuar dha bashkerenditur kushti që është kundër qeverisjes së Ramës, prandaj është koalicioni më i madh që kemi pasur në këtë vend", tha ai për Report Tv.

Duke u ndalur te mënyra e fushatës që PD-ja po organizon në kushtet kur është e ndaluar grumbillimet mbi 10 veta, Salianji i shpreh se kryesore për demokratët është shëndeti dhe pastaj planet në aspektin politik. Në fjalën e tij, ish- deputeti hodhi akuza për mazhorancës, sipas së cilit po shkel ligjet,

"Interesi parësor i PD-së është interesi i qytetarëve, bizneset që në izolimin e parë patën shumë kosto. Kryesore është shëndeti i qytetarëve dhe më pas vjen dhe planet e PD-së. Takimet ne i kemi zgjedhur në forma të tjera për të mos përhapur virusin ndërkohë që PS bën grumbullime të mëdha. Gjysma e deputetëve të PS janë të infektuar. Ne kemi nisur një organizim në strukturë për të pasur kontakte me anëtarësinë, jemi gjithë kohën në kontakt", përfundoi ish- deputeti.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento

Komente

 • Cubi: 02/12/2020 20:37

  Mbaje me shkum o salanji. P S i ... ato. Cubi i gjate I Ka ber nje shkaterrim te djathtes sa qe do ta kishte zili edhe vet enveri.

  Përgjigju
 • Sifi: 02/12/2020 18:38

  Akoma jasht je ti re babale .Ti duhet te jesh ne burg o mashtrues qe ti heqin pantallonat nga koka

  Përgjigju
 • Robshi na i rofshi: 02/12/2020 18:23

  O robshi na i rofshi po mjeku i nderuar Halim Kosova dhe ai gënjen e është mashtrus që tregon se kush është partia pd. Apo për ty o robshi na i rofshi nuk quhet. Po kjo partia jote pd çfar duhet të bëj tjetër ? Se ti a di të lexosh ktëMjekun Halim Kosova e përjashtuan se nuk shante e nuk gënjente. A e kupton ti çfar partie është kjo. Po ti shife Sali Berisha ish sekretar i partis së punës. Genc Ruli babai i tij Pëllumb Ruli ka qen ministri brëndshëm i Enver kriminelit. Jari pa mustaqe kapterr i Enverit a e kupton ti se çfar njerzish jan kta o robshi na i rofshi. E kta ti vën ne prap në pushtet që: na bën piramidat e i vodhën gjith Shqiptarve lekët. Na bën 97 sa njerëz u vran ? Na bën Gërdecin sa njerëz u vran ? Na bën 21 Janarin a i vran 4 të pa fajshëm ? A e ke pa shkërdhenin dhëndrin pederast Malltezin se sa miljona euro kan vjedh ? Po kto lek jan dhe të tuat o robshi na i rofshi apo s'quhet. Pra partia demokratike parti kriminele hajdute e përzë njerzit me karakter e dinjitet si Halim Kosova me shok. Prandaj o robsh shko te psikjatri e vizitohu o i shkret.

  Përgjigju
 • Babale: 02/12/2020 16:52

  O babale, me shume se e ke demtuar ti PD-ne nuk e ka demtuar njeri, o i pafytyre. Nje njeri qe sajon gjera te paqena kur është në opozite, çfarë nuk i shkon mendja te beje po te kete pakez pushtet. Ik o farë e keqe e mos demto demokratet e ndershem, flliqësire.

  Përgjigju
 • DULJA: 02/12/2020 15:25

  O salinjani babalja mbaroi po tani çfar pd do sajoj. Nuk ju jep juve elektorati vot se jeni depo e m ushur me mut o salinjani hajdut.

  Përgjigju
  • Robshi: 02/12/2020 16:34

   Ska nevoje te sajoje asgje PD se ju ka marre muti shalet por jeni kaq te trashe sa e kuptoni pas 50 vitesh kur te vdes diktatori mjerimin... problemi i shqiperise eshte se eshte plot me shqiptar e ti je rasti ideal i ketij problemi

 • Taulant: 02/12/2020 14:34

  Do e shohim o Babale ke do demtojne.

  Përgjigju
  • Taulant: 03/12/2020 07:29

   O fisçe, pse nuk dihej qe ishte i denuar vellai i ministrit? A u denua per rastin e babales apo po ben burg per ate te vitit 2002 per ta fshire njehere e mire kete njolle qe ia permendin cdo 4 vjet Xhafes sa here qe merr nje post drejtues? Xhafa iku per ceshtje morali lidhur me kete histori se te ishte per Babalen dhe Salianjin do e kishe edhe sot minister. Po ju nuk e njihni kete moral. Ky pis Salianji u denua nga gjykata e shkalles se pare per inskenimin e Babales dhe sot do te behet deputet, sepse per PD-ne ky eshte standarti. Saliu, Basha vrane 4 qytetare, i shpallen lufte drejtesise duke fshehur prova dhe njerez dhe perseri duan te marrin drejtimin e vendit. Xhelal Mziu u denua nga gjykata, i dolen komunikimet me shamikuqe etj, por per ju eshte lideri i duhur per Kamzen. Jo qe nuk e shmanget, por e propozuat perseri per kryetar bashkie ne Kamez. Shko pirdhu tani lepiji kepucet Lulit, militant klasik i PD-se.

  • Robshi: 02/12/2020 14:55

   Ca do shohesh mor mjeran ke 8 vite ne pushtet dhe jo gjume po pagjumesi si te rrjepesh e te ngopesh me luge bosh njerezit...si ke fytyre komenton o mjeran se ne moret te gjitheve ne qafe me miopine e trashesise militanteske...babale thote burri huj iku tu bo burg tjetri iku nga minister akoma babale thote...yyyyyttty×

Lajmi i fundit

John

Majlinda Bregu ‘udhëton në kohë’ publikon foton e 26 viteve më parë si gazetare