Sallatë me vezë të ziera nga zonja Albana

Sallatë me vezë të ziera

Përbërësit:

5-6 vezë të ziera

1 tufë qepë e njomë

2 karrota

1 lç sheqer kaf

1 e ½ fç majonezë

2 lgj koper

2 lgj majdanoz

4 kastraveca turshi

2 lgj uthull

kripë, piper

Përgatitja:

Thërrmojmë vezët e ziera në një tas. Shtojmë bishtat e qepëve të njoma të grira imët, karrotën, kastravecin turshi, kaperin, bimë aromatike, majonezën, uthullën dhe vajin e ullirit. E trazojmë mirë dhe e servirim sallatën spërkatur me kopër të freskët.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Ministrja tha se mbi 500 kompani janë hetuar për evazion fiskal, Kryemadhi: Qeveria ia la topin drejtësisë për të justifikuar hajdutërinë

Ministrja tha se mbi 500 kompani janë hetuar për evazion fiskal, Kryemadhi: Qeveria ia la topin drejtësisë për të justifikuar hajdutërinë