Nga Italia me pushime në Ksamil/ 14-vjeçarja rrëzohet nga jet ski, në gjendje të rëndë te Trauma! E drejtonte i vëllai

Nga Italia me pushime në Ksamil/ 14-vjeçarja rrëzohet nga jet ski, në gjendje të rëndë te Trauma! E drejtonte i vëllai

Foto ilustruese

Sarande- Një vajzë 14- vjeçare po lufton për jetën në spitalin e Traumës pasi u rrëzua nga Jet ski, i cili drejtohej nga i vëllai i saj në plazhin e Ksamilit në Sarandë.

Ngjarja e rëndë u shënua pasditen e sotme (9 korrik 2024) , ndërsa adoleshentja është sjellë me urgjencë në Tiranë, ku fillimisht i është nënshtruar një operacioni në maternitetin 'Koço Gliozheni' për shkak të hemoragjisë si pasojë e dëmtimeve të shumta në pjesën e fundit të barkut. Më pas e mitura  është dërguar në spitalin e Traumës për t’iu nënshtruar ndërhyrjes nga stafi mjekësor i të dy spitaleve.

Burime për Report Tv nga spitali i Traumës bëjnë me dije se e mitura është në gjendje kritike për jetën. Të dy vëlla e motër, jetojnë në Itali dhe në Ksamil kishin shkuar për pushime.

"Djali 20- vjeçar i identifikuar me inicialet G.Gj  duke lundruar me një mjet lundrues Jet Ski së bashku me motrën e tij 14-vjeçare, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe si pasojë e rrëzimit në det, ka mbetur e dëmtuar shtetasja e mitur", informoi policia e Vlorës.

Mjeti lundrues është shoqëruar në portin e Sarandës për verifikime të mëtejshme nga Policia Kufitare ndërkohë grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rastit.

S.B/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Po mër po: 10/07/2024 03:28

  Turizmi që merr jetë

  Përgjigju
 • emigranti: 09/07/2024 19:42

  te dalin emrat a gangsterave me jet ski se jane rrezik per njerezit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Gjyqtarja e Pukës Flutura Hoxha ankimoi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra, KPA e lë në fuqi

Gjyqtarja e Pukës Flutura Hoxha ankimoi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra, KPA e lë në fuqi