Sarandë, ndërtuan pa leje në tokë publike, në pranga pronarja e objektit dhe 2 punëtorët në Finiq

Pamje nga ndërtimi pa leje

Tre persona janë arrestuar nga policia pasi u konstatuan duke ndërtuar pa leje, në fshatin Cerkovicë në Finiq.

Policia thekson se është arrestuar pronarja e objektit 65-vjeçarja Eleni Kaçi dhe dy punonjësit 60-vjeçari Isuf Isa dhe Agron Obzova., 62-vjeç, të tre banues në Sarandë.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në fshatin Cerkovicë, Finiq, u kapën në flagrancë duke ndërtuar një objekt pa leje nga autoritetet kompetente, në tokë publike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E rëndë në Mat, 3 fëmijë gjejnë një armë duke kullotur bagëtitë në mal dhe luajnë me të! Vritet aksidentalisht 13-vjeçari