Së bashku me bashkëshorten, Linda, kryeministri Rama takon presidentin e SHBA, Joe Biden dhe Zonjën e Parë

Së bashku me bashkëshorten, Linda, kryeministri Rama takon presidentin e SHBA, Joe Biden dhe Zonjën e Parë

Edi Rama, Linda Rama, Joe Biden, Jill Biden

Kryeministri Edi Rama ka takuar së bashku me bashkëshortin presidentin e SHBA-së, Joe Biden, dhe Zonjën e Parë, Jill Biden, të enjten, ku kanë shkrepur edhe një foto së bashku.

Fotografinë e postoi vetë kryeministri në Facebook, ku krahas fotos shkroi: Fotoja e ditës.

Liderët e Ballkanit Perëndimor me ftesë të Joseph Borrell ndodhen udhëtuan në New York në kuadër të javës së takimeve diplomatike të OKB-së, ku me 20 shtator u zhvillua Asambleja e Përgjithshme e OKB-së

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:23
Yuri Kim për takimin e kryeministrit Rama me Biden: Kemi përgjegjësi për të adresuar sulmin e paprovokuar të Rusisë ndaj një shteti sovran

Ambasadorja e SHBA në vend, Yuri Kim, publikoi në Twitter rreth takimit të kryeministrit Rama me presidentin amerikan Joe Biden në New York.

“Joe Biden dhe Edi Rama janë në New York këtë javë, së bashku me liderë të tjerë botërore në kuadër të takimeve të OKB-së. Si pjesëtarë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, kemi përgjegjësinë që të adresojmë sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm ndaj një shteti sovran, Ukrainës”, shkroi Yuri Kim në Twitter.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Deputeti: 23/09/2022 06:44

  Ho mër zdap sa të shkoi kjo foto me Biden-ë ?? A e kapi 1000000 $ ?? Kujdes se mos të dalin ene ty pare Ruse

  Përgjigju
 • Urra: 23/09/2022 02:19

  Urra!!! Ka gjetur rehat Biden tek prapanica e Rames....

  Përgjigju
 • dori: 23/09/2022 00:31

  bravo,,rama..

  Përgjigju
 • Tarrasi: 22/09/2022 21:25

  Ueee, te dhithe keta komentuesat dy rrokesh nga e njeta dore qenkan? Si nuk i lat i her kto lepirje b…. Nderroni dore te pakten se kuptohen direkt.

  Përgjigju
 • Q shqiperi: 22/09/2022 20:20

  Castle rock film???????????????????? lets go brandon,the king trump and us army are angels of the world

  Përgjigju
 • Nuk na duhen fotot po veprat: 22/09/2022 20:10

  Njerzit jane pa buke per pak dhe pa drita e uji

  Përgjigju
 • Boli: 22/09/2022 20:04

  Keni bere nje mardhenie mjafte te mir mes shqiperis dhe amerikes zoti rama

  Përgjigju
 • Tani: 22/09/2022 20:03

  Nje foto fantastike qe tregon mardhenien e mir mes amerikes dhe shbas

  Përgjigju
 • takimi: 22/09/2022 19:50

  po takimi, eshte foto kortezie qe behen me te gjithe drejtiesit e shteteve. protokolli i therret 10 sek dhe hajde personaliteti tjt. aman o sufllaqexhinj se eshte 2022, ju ka ngel ora ne 1991. po skeni faj se ka ik gjithe rinia ka ngel vetem zogu i tiranes

  Përgjigju
  • Sufllaqexhiu: 22/09/2022 21:27

   Hahahaha, i modh me ket komentin. Prite kur te iki dhe zogu i tirones ne gjermani e ta therrasin zogu berlinit pastaj. Sna u ndan kta by… lepirsat dhe neper gazeta.

 • Turi: 22/09/2022 19:42

  Ai gjyshi me alzhaimer nuk e mban mend me kë ka bër foto hahahahah këta fryhen si gjela deti

  Përgjigju
  • Asnjëanës: 22/09/2022 20:35

   O Turi po ti na dole më i mënçuri, më i forti, më i bukri dhe më i dituri se gjith Bota, Emrin e paske të bukur se e lexoj, por Trurin nuk ta shoh dot dhe nuk besoj ta kesh si Emrin.

 • Ram Toçi: 22/09/2022 19:38

  Sa pagove pët at foto?

  Përgjigju
 • Reda: 22/09/2022 19:25

  Vetem fal zotit Rama shqiperia do te ec perpara

  Përgjigju
 • Rea: 22/09/2022 19:24

  Jeni per tu vleresuar sepse jeni ata qe keni forcuar marredheniet me shba dhe shume shtete te tjera fale te cilave kemi marr mbeshtetjen e duhur

  Përgjigju
 • Beni: 22/09/2022 19:23

  Keshtu te bashkuar qofshi gjithmone

  Përgjigju
 • Lida: 22/09/2022 19:22

  Si gjithmone krah njerzve me pozit ashtu sic jan dhe takimet e tij

  Përgjigju
 • Elsa: 22/09/2022 19:22

  Hallall Raman po e con vendin perpara me keto marrdhenie te mira qe ka krijuar me te gjithe nderkombetaret.

  Përgjigju
 • Bora: 22/09/2022 19:21

  Ju jeni te vetmit qe i keni forcuar marredhniet tona me ShBA

  Përgjigju
 • Geri: 22/09/2022 19:21

  Foto shume e bukur

  Përgjigju
 • ermir: 22/09/2022 19:20

  uroj qe takimi i tyre te kete shkuar sa me mir

  Përgjigju
 • alba: 22/09/2022 19:20

  sa mire qe kryeministri i vendit tone ruan marrdhenie kaq te mira me ameriken

  Përgjigju
  • Lepirje pa hesap: 23/09/2022 04:21

   Po zoti kryeminister,patjeter zoti kryeminister,si urdhon zoti rama,na nderuat zoti rama,fal jush zoti rama,na hapet barkun zyra e zosit

 • Rildi: 22/09/2022 19:19

  Takime te cilat te lene te mendosh plot gjera pozitive

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

'Princi i Gjullurdisë', një histori që përsëritet

'Princi i Gjullurdisë', një histori që përsëritet