"Lëndohet" Lindita, 'milionerja' e Astirit? Shtrohet në spital për show-n e Bashës (VIDEO)

TIRANE- Përveç incidenteve ditën e sotme te zona e Astirit gjatë aksionit të IKMT-së kanë tërhequr vëmendjen momentet e dyshimta të lëvizjes së banorëve. Rasti konkret bën fjalë për njërën nga banoret, banesa e së cilës u prek nga projekti i Unazës së Re, Lindita Protoduari, e cila është edhe anëtare e këshillit kombëtar të PD-së.

Gruaja pas incidenteve që ndodhën në mëngjes rreth orës 06:00 (akuzon policinë për dhunë dhe hedhjen e gazit lotsjellës) vijoi që të protestonte deri në orën 10:00, kur dha edhe një prononcim për mediat duke deklaruar se ishte e pakënaqur me dëmshpërblimin prej 130 milionë lekë të vjetra (mbi 100 mijë euro) nga qeveria për shtëpinë. Këtë shumë ajo e cilësoi si tallje nga shteti.

Ndërkohë që gjendja e saj shëndetësore dukej mjaft e mirë, papritur sëmuret, në momentin që u lajmërua vizita e Lulzim Bashës në spitalin e Traumës për të vizituar të plagosurit, Lindita Protoduari la protestën dhe në 10:45 arriti në spitalin e Traumës. 

Rreth orës 12:30 lideri demokrat shkon në spitalin e Traumës dhe mes banorëve që takon dhe interesohet për gjendjen e tyre është pikërisht edhe Lindita Protoduari. Një gjë e tillë faktohet nga pamjet që vetë zyra e shtypit të Partisë Demokratike shpërndau për mediat pas takimit të kryedemokratit te 'Trauma'.

Lindita Protoduari i tregoi liderit demokrat tmerrin dhe dhunën që sipas saj kishin kaluar nga policia. "Thyen xhamat atje, po fluturonin nga tarracat e shtëpive, gratë, plakat nga 80-vjeçe qanin lebetitin, o Zot. 50 veta policia, cfarë do të bënim ne, aq ishim 250 banorë, të gjithë natën e kishim gdhirë" tha gruaja, ndërsa Basha e këshilloi 'Bëhu më mirë se të tjerat...'.

Ndërkohë që si për 'habi', e dyta herë brenda ditës nga i njëjti person, Protoduari lë shtratin e spitalit të Traumës rreth orës 13:00, menjëherë pasi Lulzim Basha përfundoi vizitën. Lindita Protoduari doli nga ambientet e spitalit së bashku me Mahmut Imollari, të cilin ish-deputetja demokrate e shpalli të vdekur, por që fatmirësisht është shëndoshë e mirë dhe jashtë rrezikut për jetën.

Lindita Protoduari duke dhene prononcimin per mediat rreth ores 10:00

Lindita Protoduari ne spital, kur u vizitua nga Lulzim Basha rreth ores 12:30

Njoftimi ne faqen e PD-se, ku Lindita Protoduari eshte anetare e Keshillit Kombetar te PD-se

d.ba./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

 • Xeni: 16/11/2019 10:22

  Ajo esht kokrra e kurves e njoh shumir nje femer shkerdhat nga erseka

  Përgjigju
 • eti: 15/11/2019 01:54

  boo

  Përgjigju
 • Ardian: 13/11/2019 20:33

  Po si esht e mundur qe kjo laraska vazhdon te jet akoma e lir kjo duhet te ishte ne ndonje kafaz dhe te bertiste sa te donte

  Përgjigju
 • Emigranti: 12/11/2019 21:59

  BUCE vetem kete emer mund ti vesh kesaj femre person i shitur njeri i degraduar grua qe do bente prostitucion pa asnje problem vetem per lek mjere kush e ka ne shtepi kete moster....

  Përgjigju
  • O tej: 12/11/2019 23:37

   Buce kur* ve

 • Rocco Siffredi: 12/11/2019 21:45

  I jepni një nga ai miku im me gunga kësaj se prandaj bënë të sëmuren, dhe do e shikoni si do këndoj nga gëzimi..

  Përgjigju
  • idiot: 13/11/2019 09:14

   o cope idioti ti je koke e kembe ashtu

 • USA: 12/11/2019 20:05

  SHIKONI O NJERZ ME ÇFAR LAVIRE KEMI TE BEJM KA MAR 130 MILJON LEK DEMSHPERBLIM NE MENGJEZ SULMONTE POLICINE TANI MBASDITE ESHTE SEMUR KJO DO FUTUR BRENDA TJA U LESH ATYRE QE JAN DENUAR ME BURGIM TE PERJETSHEM QE TA RREGULLOJN

  Përgjigju
 • robi: 12/11/2019 19:55

  A e pate larasken pa bisht Lindita Protoduari që u shtir si e sëmurë në spitalin e Traumës sa mori vesh që do vinte Basha. Sa e pafytyre, kjo është fytyra e pd leshelis që na çau trapin çdo natë duke Kakarisur para kamerave për një vit dhe duke bllokuar rrugët në Tiranë. I përjetshëm qoftë kujtimi i sharebajgave të leshitlikes Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari dhe Nora Bythderrja gjithollog'ja surratgerdalla dhe KLEVIS KERRICI i Faros dhe Lindita protoduari me tufce,,

  Përgjigju
  • Alb: 13/11/2019 12:19

   Po vallaj eshte mjeku ai qe percakton ka qene e semur apo jo se nuk shtrihesh ne spital sipas qejfit po ju thoni kete a ka mjek qe e ben detyren e sakt dhe pa influenc nga jasht×

Lajmi i fundit

John

E pazakontë! Nxënësit mësim në qendër shëndetësore, shkolla u shemb nga tërmeti