GOLAT/ Milan harron Interin dhe mposht Veronën mes rebeshit, Juventusi turpërohet nga Sassuolo! Lazio 'ngec' në shtëpi (Renditja)

GOLAT/ Milan harron Interin dhe mposht Veronën mes rebeshit, Juventusi turpërohet nga Sassuolo! Lazio 'ngec' në shtëpi (Renditja)

Goli i Leao-s te Milan

Serie A është në javën e pestë dhe këtë të shtunë u zhvilluan tre duele. Duke nisur nga 15:25 Milani fitoi 1-0 me Veronën, duke harruar humbjen 5-1 në derbin kundër Interit. Një gol i Leao çoi kuqeiznjtë te tri pikët. Në 18:00 Sassuolo fitoi 4-2 me Juventusin duke turpëruar "Zonjën", teksa në 20:45 Lazio barazoi 1-1 me Monzën në "Olimpico".

Në "San Siro" Milani fitoi 1-0 kundër Veronës për javën e pestë në Serie A. Dueli nisi me 25 minuta vonesë, kjo pas rebeshit dhe motit jo të mirë në Milano. Do duhej minuta e tetë që Leao të shënonte golin me vlerën e tri pikëve, kjo pas asistit të Giroud. Pjesa tjetër e ndeshjes ishte e luftuar, me skuadrat që në fund u pajtuan me këtë rezultat. Ky sukses i çon kuqezinjtë në kuotën e 12 pikëve, aq sa ka edhe Interi kryesues me një ndeshje më pak.

Sassuolo fitoi 4-2 kundër Juventusit në "Mapei Stadium" për javën e pestë në Serie A. "Zonja e Vjetër" u turpërua në transfertë, duke i "dhuruar" dy gola vendasve, kjo pas gafave të Szczesny dhe Gattit. Ishte Lauriente që shënoi për Sassuolon në minutën e 12-të, teksa bardhezinjtë barazuan me autogolin e Vina në të 21 minutë. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, teksa Berardi dërgoi shifrat në 2-1 në minutën e 41-të.

Pjesa e dytë ishte e kontrolluar nga vendasit, megjithatë "Zonja" barazoi me Chiesan në të 78 minutë. Vetëm katër minuta më vonë Pinamonti riktheu epërsinë për Sassuolon, që shënoi edhe golin e katërt në të 90+5. Ishte mbrojtësi i Juves, Gatti, që bëri një gafë qesharake duke bërë që të tijtë të dilnin me kokën ulur nga transferta. Pas kësaj jave Juventusi me 10 pikë është në vendin e katërt, ndërsa Sassuolo me gjashtë pikë në vendin e 11-të.

Lazio dhe Monza barazuan 1-1 për javën e pestë në Serie A. Ndeshja e zhvilluar në "Olimpico" pa vendasit të kalonin të parët në avantazh me Ciro Immobile në minutën e 12-të, kjo pas penalltisë së kthyer në gol. Në të 36 minutë ishte Gagliardini që barazoi ndeshjen.

Me këtë gol, sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është përfshirë në realizimin e 250 golave në pesë kampionatet kryesore të Europës; që nga sezoni 2012/13 ai është italiani i parë që arrin këtë shifër, ashtu si edhe lojtari i tetë në përgjithësi që arrin këtë kuotë bashkë me Messi, Ronaldo, Lewandowski, Suarez, Benzema, Kane dhe Salah.

Serie A - java 5:

E shtunë

15:25 Milan 1-0 Verona (Leao 8')

18:00 Sassuolo 4-2 Juventus

20:45 Lazio 1-1 Monza (Immobile 12' / Gagliardini 36')

Renditja:

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:48
Lazio nuk di të fitojë, Monza e surprizon në 'Olimpico'! Immobile si Ronaldo dhe Messi (VIDEO)

Lazio dhe Monza barazuan 1-1 për javën e pestë në Serie A. Ndeshja e zhvilluar në "Olimpico" pa vendasit të kalonin të parët në avantazh me Ciro Immobile në minutën e 12-të, kjo pas penalltisë së kthyer në gol. Në të 36 minutë ishte Gagliardini që barazoi ndeshjen.

Me këtë gol, sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është përfshirë në realizimin e 250 golave në pesë kampionatet kryesore të Europës; që nga sezoni 2012/13 ai është italiani i parë që arrin këtë shifër, ashtu si edhe lojtari i tetë në përgjithësi që arrin këtë kuotë bashkë me Messi, Ronaldo, Lewandowski, Suarez, Benzema, Kane dhe Salah.

Ora 20:22
Sassuolo turpëron Juventusin e gafave, 'Zonjës' s'i mbajnë 'gjunjtë' në transfertë (VIDEO)


Sassuolo fitoi 4-2 kundër Juventusit në "Mapei Stadium" për javën e pestë në Serie A. "Zonja e Vjetër" u turpërua në transfertë, duke i "dhuruar" dy gola vendasve, kjo pas gafave të Szczesny dhe Gattit. Ishte Lauriente që shënoi për Sassuolon në minutën e 12-të, teksa bardhezinjtë barazuan me autogolin e Vina në të 21 minutë. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, teksa Berardi dërgoi shifrat në 2-1 në minutën e 41-të.

Pjesa e dytë ishte e kontrolluar nga vendasit, megjithatë "Zonja" barazoi me Chiesan në të 78 minutë. Vetëm katër minuta më vonë Pinamonti riktheu epërsinë për Sassuolon, që shënoi edhe golin e katërt në të 90+5. Ishte mbrojtësi i Juves, Gatti, që bëri një gafë qesharake duke bërë që të tijtë të dilnin me kokën ulur nga transferta.

Pas kësaj jave Juventusi me 10 pikë është në vendin e katërt, ndërsa Sassuolo me gjashtë pikë në vendin e 11-të.

Ora 17:47
VIDEO/ Shiu s'e ndal Milanin, kuqezinjtë autokritikë për humbjen në derbi! Leao nderon 'Djallin'

Në "San Siro" Milani fitoi 1-0 kundër Veronës për javën e pestë në Serie A. Dueli nisi me 25 minuta vonesë, kjo pas rebeshit dhe motit jo të mirë në Milano. Do duhej minuta e tetë që Leao të shënonte golin me vlerën e tri pikëve, kjo pas asistit të Giroud. Pjesa tjetër e ndeshjes ishte e luftuar, me skuadrat që në fund u pajtuan me këtë rezultat. Ky sukses i çon kuqezinjtë në kuotën e 12 pikëve, aq sa ka edhe Interi kryesues me një ndeshje më pak.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja me Italinë për emigrantët diskutohet online, e mbrojnë ministrat Peleshi e Balla

Marrëveshja me Italinë për emigrantët diskutohet online, e mbrojnë ministrat Peleshi e Balla