VIDEO/ Sërish gol, Manaj shënon me ritëm të frikshëm! Barazon Icardin në Superligën turke

Rei Manaj i këtij sezoni është i papërmbajtshëm. 27-vjeçari ka gjetur sërish këtë fundjavë rrugën e rrjetës në fitoren 4-1 që Sivaspori mori kundër Pendikspor në Superligën turke.

Manaj realizoi golin e tretë të ndeshjes për ekipin e tij, por inkursioni bëri shumë përshtypje. Sulmuesi mori një top në mesin e fushës dhe pasi kaloi mbrojtësin sikur të mos ekzistonte, ekzekutoi me përpikmëri para portës. Ky gol për Manajn ishte i 14 në kampionat, duke barazuar Icardin e Galatasarayn në listën për golashënues.

Sakaq në të gjithë sezonin, duke përfshirë edhe Kupën e Turqisë, Manaj ka realizuar 18 herë këtë sezon.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Kategoria e Parë/ Hidhet shorti për sezonin 2024-25, Kukësi - Erzeni në javën e parë

Kategoria e Parë/ Hidhet shorti për sezonin 2024-25, Kukësi - Erzeni në javën e parë