Sërish kthjellime dhe temperatura të ngrohta, parashikimi i motit për sot

Masat ajrore me origjinë perëndimore do të diktojnë mot të kthjellët dhe të ngrohtë në vendin tonë gjatë paradites.

Edhe gjatë pjesës tjetër të ditës Shqipëria do jetë në ndikimin e motit të kthjellët ndërsa kalime vranësirash të lehta do ketë vetëm në zonat veriore dhe lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke bërë vlerat ditore të luhaten nga 0°C deri në 19°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pas 23 ditësh, lideri opozitar rus Navalny i jep fund grevës së urisë