Google Earth 'gjen' trupin e njeriut të zhdukur 22 vite më parë

Autoritetet policore në Florida, fal ‘ndihmës’ së Google, kanë gjetur skeletin e një personi të zhdukur në vitin 1997. Fotot që kanë ndihmuar autoritetet policore të identifikimin e William Moldt, ishin të shkrepura rreth 10 vjet më parë në Google Earth.

William Moldt ishte shpallur i zhdukur 20 vite më pare.

Ishte menaxheri i një agjencie imobiliare në Grand Isles, i cili bëri zbulimin ndërsa po shikonte disa foto të vjetra të zonës në Google Earth. Ai vuri re një makinë të zhytur në një pellg dhe menjëherë njoftoi autoritetet policore.

Pasi shkoi në vendin e treguar nga menaxheri, efektivët e policisë  tërhoqën mjetin nga uji dhe brenda tij gjetën dhe skeletin që më pas u identifikua se i përkiste William Moldt. 

I.C./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U thirr si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë për Azem Hajdarin/ Klosi: Uroj që ta marrin me forcë Sali Berishën nëse s'pranon të shkojë