'SHBA nuk është kundër partive, por kundër pandëshkueshmërisë’, ish-deputeti i PD: Me njollën e korrupsionit PD nuk do të fitojë kurrë zgjedhje në Shqipëri

Sali Berisha dhe ish-deputeti i PD, Fatos Hoxha

“A fitohen zgjedhjet me njollën e korrupsionit në ballë dhe Sali Berishën në krye?”, kjo është pyetja retorike të cilës i ka dhënë përgjigje ish-deputeti i PD, Fatos Hoxha, “Kurrë”!

Ai u shpreh se SHBA nuk është kundër Partisë Demokratike, por vetëm kundër korruspioni dhe kulturës së pandëshkueshmërisë, duke shtuar se shqiptarët nuk e duan korrupsionin dhe nuk e votojnë atë.

Sipas tij vetëm për të korruptuarit raporti USA-PD nuk ka lidhje me luftën qe Amerika i bën korrupsionit, kapjes se drejtësisë dhe kulturës se pandëshkueshmërisë, por është betejë kundër Sali Berishës, të cilin Sorosi se ç’ka qe nuk e do.

“Me njollën e korrupsionit në ballë PD nuk do t’i fitojë dot zgjedhjet në Shqipëri!”, shkruan ai.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kryebashkiaku i Tiranës dhe dekani i Filologjikut, memorandum bashkëpunim për projekte, Veliaj: Kthejmë shtëpinë e kolosit të letrave, Agollit në muze