Shembje në rrugën Lezhë-Vau i Dejës, rrezikohet bllokimi! Banorët dhe shoferët kërkojnë ndërhyrjen e ARRSH-së! Dëmtimet burim aksidentesh

Aksi i vjetër rrugor Lezhë-Vau i Dejës ka pësuar shembje për shkak të erozionit të tokës dhe mungesës së mirëmbajtjes.

Banorët e fshatrave dhe drejtues të automjeteve kërkojnë ndërhyrje të menjëhershme nga ARRSH-ja, pasi dëmtimi i shtratit të rrugës është kthyer në burim për aksidente.

32 km e gjatë dikur ishte arteria kryesore për veriun e vendit, por me ndërtimin e aksit nacional Lezhe-Shkodër, rruga e vjetër u la në harresë.

Edhe pse tashmë nuk kryen funksionin e mëparshëm, rruga u shërben me qindra banorëve të bashkive Lezhë e Vau i Dejës.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 7 shqiptarë të arrestuar, 3 në burg! Dyshohet se paratë i pastronin në Shqipëri! Gjykata u sekuestron 400 mijë euro