Sherr i përgjakshëm me shkop druri dhe sende metalike mes 5 shqiptarëve në burgun grek, një i plagosur

5 shqiptarë, të cilët po vuajnë dënimin e tyre në burgun grek Domokou janë përleshur mes tyre me shkopa  druri, duke rezultuar me plagosjen e njërit prej tyre.

4 shqiptarë sulmuan një tjetër me sende metalike dhe shkop druri duke e plagosur rëndë. I plagosuri. 30 vjeç, ndodhej në paraburgim i dënuar për vrasje të mbetur në tentativë.

Dhuna e egër ushtruar ndaj 30-vjeçarit bëri që ai të pësonte një frakturë të rëndë të fytyrë duke u transportuar menjëherë në spital.

Autoritetet greke kanë filluar hetimet për përplasjen e përgjakshme në burg.

I.K./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento

Komente

  • Turi: 26/11/2020 21:08

    Ne burgjet e Greqise eshte si rregull qe Shqipetaret sulmojne njeri tjetrin ne vend qe ta mbronin njerez pa lidhje kane ngele akoma model 91 trapat

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë