Shikoni si janë transformuar aktorët 'superheronj' që i adhuronit në fëmijëri (FOTO)

Në ditët e sotme, filmat e rinj si Avengers, Venom,  Doctor Strange, Marvel janë ndër më të lakuarat për shkak të personazheve të tyre të superfuqishëm.

Ndërkohë në fëmijëri ju kanë shoqëruar personazhe të tjerë që thuajse janë të pazëvendësueshëm, si Walker dhe Xena. 'Bright Side' tregon se si janë transformuar aktorët kryesorë e këtyre filmave aq të ndjekur me kalimin e viteve.

1. Chuck Norris — Cordell Walker (Walker, Texas Ranger, 1993)

2. Clarence Gilyard — James Trivette (Walker, Texas Ranger, 1993)

  

3. Lucy Lawless — Xena (Xena: Warrior Princess, 1995)

  

4. Renée O’Connor — Gabrielle (Xena: Warrior Princess, 1995)

5. Duncan Regehr — Zorro (Zorro, 1990)

6. Jean-Claude Van Damme — Luc Deveraux (Universal Soldier, 1992)

 

7. Dolph Lundgren — Andrew Scott (Universal Soldier, 1992)

8. Kevin Sorbo — Hercules (Hercules: The Legendary Journeys, 1995)

9. Peter Weller — Alex Murphy/ RoboCop (RoboCop, 1987)

10. Adrian Paul — Duncan MacLeod (Highlander, 1992)

11. Arnold Schwarzenegger — Terminator (The Terminator, 1984)

12. Linda Hamilton — Sarah Connor (The Terminator, 1984)

13. Joan Severance — Darcy Walker, (Black Scorpion, 1995)

14. Sylvester Stallone — John Rambo (Rambo, 1982)

15. Jim Carrey — Stanley Ipkiss (The Mask, 1994)

16. Jackie Chan — Jackie (Armour of God, 1986)

1/16
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar