Shirat gjatë natës, lumi Ishëm del nga shtrati në dy fshatra të Fushë-Krujës (VIDEO)

Si pasojë e shirave të rënë gjatë 24 orëve të shkuara lumi Ishëm ka dalë gjatë natës nga shtrati në fshatrat Murqinë dhe Mallkuc të Fushë-Krujës.

Ka prezence uji në toka bujqësore dhe të mbjella. Ndërkohë rruga e lagjes fundore të fshatit Murqinë është e bllokuar nga uji. Deri më tani nuk raportohet për dëme në banesa apo njerëz.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kush është këngëtarja që po bashkëpunon Ardian Bujupi, ja detaji që kapën fansat