Shkeli të gjitha rregullat anti-COVID në ditëlindjen e Bes Kallakut, Meta flet pas gjobës: Marrëzi, unë jam shembull i përgjegjshmërisë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për herë të parë për gjobën që vendosi policia në lidhje me organizmin e ditëlindjes së aktorit Bes Kallaku, duke i konsideruar si marrëzi dhe lojëra pasi ai është shembulli i përgjegjshmërisë, ndërsa shtoi se maskën e vendos për të dhënë një shembull pozitiv në këtë situatë pandemie.

 “Unë kam qenë i ftuar në ditëlindje, restorantet kanë qenë të hapura, distanca ishte shembullore. Këto , lojëra, marrëzitë që bënë me Kastriot Islamin nuk fshehin të vërtetat që kanë të bëjnë më përballjen me këto pasoja dramatike. Unë jam një shembull i përgjegjshmërisë. Maskën e mbaj për një mesazh për qytetarët. Ato policët të bëjnë detyrën, por duhet ta dinë se në rast se do të preket një votë, presidenti nuk do të mbajë përgjegjësi nëse policët do të përfundojnë në këmbët e popullit. I ftoj të gjithë të bëjnë detyrën”, tha Meta për një media lokale

Më herët Shqiptarja.com publikoi video skandalin ku të ftuarit në ditëlindje, të gjithë persona të njohur dhe VIP, ia kishin marrë valles, me në krye kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhit sikur virusi të mos ishte prezent duke shkelur çdo masë anti-covid. Reagimi i policisë erdhi një ditë më pas ku vendoi gjobitjen e 30 të ftuarve, si dhe pronarin e lokalit që lejoi organizmin e ceremonive festive kundër ligjeve të vendosura për frenimin e COVID-19. Identifikimin e 30 të ftuarve policia i bëri nga pamjet filmike mes të cilëve edhe Klajdi Haruni dhe Bruno, Olsi Bylyku, Arbana Osmani, Eduart Grishaj,Kryebashkiaku i Kolonjës Erion Isai  etj. të cilët në vend që të përcillnin mesazhe ndërgjegjësimi për respektimin e masave anti-covid, kanë preferuar t'i shkelin me të dyja këmbët ato.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento

Komente

 • Cubi: 24/11/2020 16:06

  Aka me te marre se ky legen?????????????????????????????????? Tall bythen me nje popull shet edhe pordh.

  Përgjigju
 • Xhikja: 24/11/2020 10:06

  Edhe vete pafytyresia do turperohej para ketij halabak presidenti,ky pacavure do largur nje ore e me pare nga posti se e ka kthyer Presidencen ne zyrate LSI.

  Përgjigju
 • Fatosi: 24/11/2020 10:01

  Te ishe i pergjegjshem mor maskara nuk e vidhje popullin .....dhe ai qe te vjedh ben gjithcka....

  Përgjigju
 • Iliri menderpresident: 24/11/2020 09:26

  Gabim i shtypit.Une kam thene:-"jam shembull i papergjrgjshmerise"

  Përgjigju
 • FUNDËRRRRINA: 24/11/2020 09:03

  ÇFAR TMERRRI NJË QENEF SI PUNA E KTI IDJOTI HAJDUT ME BLLOK NËDOR 700.000 EURO ME NJË TË RËN TË LAPSIT. E KY ILIR KAK META NA BËN DHE ROLIN E GARIPIT QË TË HA M*TIN.

  Përgjigju
 • Haka tekizoti: 24/11/2020 08:36

  Presidenti pandeh se duke u bërë njësh me karagjoza si ai Kallaku do t'i shtohen votat për gruan e tij më 25 prill. Varfëri mendore likore që është në kontrast të thellë me pasurinë materiale e lekore.

  Përgjigju
 • Skrapari: 24/11/2020 08:24

  Njeri me negativ sme kan par syt se kuptoj kush i shkon nga mbrapa ktij idjoti

  Përgjigju
 • A...Zh: 24/11/2020 08:23

  Se cfare lidhje ka maska me voten vetem Likja e di. Qe eshte i lig kjo dihet, po eshte edhe shume idiot!

  Përgjigju
 • Tutu: 24/11/2020 07:05

  Shembulli i katundarise... te ka rene fare kartagjena ... ngele ne ahengje katundi... ne fund te fundit kthehesh ne origjine...

  Përgjigju
 • populli: 24/11/2020 05:11

  ore kure do thyej qafen ky se na i ka sjelle ne maje te hundes ,

  Përgjigju
 • Populli: 24/11/2020 01:41

  Kercenon presidenti "Ato policët të bëjnë detyrën, por duhet ta dinë se në rast se do të preket një votë, presidenti nuk do të mbajë përgjegjësi nëse policët do të përfundojnë në këmbët e popullit"

  Përgjigju
  • Arbëri: 24/11/2020 08:21

   Ky palaqo likja a ishte në fest apo ishte pran kutive të votimit...?

 • Une: 24/11/2020 00:14

  Shembulli i idiotesise edhe i pafëtyrësisë.

  Përgjigju
 • Toni: 23/11/2020 23:41

  Deshte të thoshte:shembull i papërgjegjshmërisë! Palloshi ngatërrohet në matematikë,qerosi në gramatikë!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Kjo është dita juaj për të qenë me fat', horoskopi për ditën e sotme