Kontrolle në rrugët e Shkodrës, mbahen disa akt konstatime për shkelje të masave

1584378707_shkoder.jpg

Policia e Shkodrës ka vijuar edhe ditën e sotme me kontrollin e personave të vetëkarantinuar dhe qytetarëve që kanë shkelur urdhrat e Ministrisë së Shëndetësisë për ndalim qarkullimi, lëvizjet në grup apo edhe personave që kanë ardhur nga jashtë dhe duhet të jenë në vetëkarantinë.

Policia ka kryer 255 rikontrolle të personave që janë të vetëkarantinuar për 14 dite, nga të cilët 54 janë konstatuar fizikisht, ndërsa 210 nëpërmjet telefonit. Janë mbajtur disa akte konstatimi ndaj shtetasve që kanë shkelur aktet normative dhe urdhrat e Ministrisë së Shëndetësisë, të cilët do kalojnë në komisionet përkatëse për sanksionim.

Policia thekson se lëvizja e qytetarëve është ulur ndjeshëm këto ditë, ndërsa situata vijon e qetë.

Në lidhje me verifikimin e rasteve të familjeve në nevojë me pako ushqimore, asistencën telefonike të pensionisteve për marrjen e pensionit si dhe është kërkuar përjashtimi nga detyrimet vendore dhe kamatëvonesat.


Lajmi kryesor:

Shkelën kufizimin, gjobiten 165 kalimtarë! Bllokohen 17 makina në Vlorë! E gjithë Shkodra në xhiro... Grumbuj njerëzish bashkë si në ditë festash, pa ruajtur distancën (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë dhe 'qetëson' Francën, negociojnë për paktin Aukus