POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shkoi në Angli për të studiuar por kthehu shtëpinë në punishte kanabisi, dënohet me burg 22-vjeçari shqiptar (Emri)

Armelind Rexha

ANGLI- Një 22-vjeçar shqiptar është dënuar me 2 vjet e 8 muaj burg pasi u shpall fajtor për kultivimin e kanabisit me vlerë 672,000 paund.

Bëhet fjalë për Armelind Rexhën, i cili kishte ardhur në Britani me pretendimin se do të përfundonte studimet e tij në Master por në fakt përfundoi duke kultivuar rreth 800 bimë kanabis.

Gjatë kontrolleve në banesës e Rexhës, u gjetën dy telefona, një kompjuter tablet dhe 200 euro.

Në fjalën e tij para trupës gjykuese, i riu Armelind Rexha e pranoi fajin duke u shprehur se ishte detyruar që kultivonte kanabis në mënyrë që të mblidhte të ardhura pasi familja e tij kërcënohej me jetë. 

Ndërsa avokati i tij mbrojtës, Alex Bousfield tha: Rexha është një njeri i arsimuar me një diplomë. Qëllimi i tij nuk ishte që të vinte dhe të angazhohej në kriminalitet por të përfundonte studimet. Ai u detyrua që të merrej me aktivitete të jashtëligjshme.

Rexha u arrestua më 7 dhjetor të vitit të kaluar pasi u zbulua se shtëpinë e tij, i riu shqiptar e kishte kthyer në një vend kultivimi të kanabisit.

ke.mu.
Komento

Komente

 • CaBone: 13/01/2019 10:18

  Hallall ta boft zoti shoku, sa per kta qarament qe i vjen zor te jen shqiptar le te shkojn te behen Afganistanez po deshen. Ca ka bo cuni qe cuditeni ju shenjtor te kputur? Mbolli cik hashash aq, sa krime bejn rracat tjera apo nuk quhen ato, un kam 22 vjet ktu ne uk dhe as nje her se kam rrujt per te pasur frik te them kush jam, dhe vazhdoj e them me knaqsi sot e ksaj dite plus qe thon dhe cunat a babit vet qe jan shqiptar te vegjel.

  Përgjigju
 • Ben: 13/01/2019 09:47

  Por ka dhe pune te tjera qe te bente apo ajo ishte rruga me e shkurter.por kur bene kete pune dhe bene leke dhe na mburen dhe na shesin dengla. Dhe thone se punuam ne resorant. Prandaj punoni ne pune te ndershm dhe ngriheni emrin e Shqiperis jo me keto pune te pista.sepse nuke I sherbeni as Shqiperis as shoqeris dhe as familjes tuaj.

  Përgjigju
 • A.hoxha: 13/01/2019 05:16

  Po pse ofendoni asnjeri nga juve nuk ju ka bo keq mos gjykoni kur nuk i dini hallet e tjetrit droga esht lek me djers bravo armelind je djal guximtar te pakten spo ri ne shqipri dhe te vjellesh ashtu sic ben me se shumti rinia shqiptare dhe zoti qent me ty burgu mesim esht..

  Përgjigju
 • Dhori: 13/01/2019 00:06

  Po pse shpreheni ne kte menyre ,kur kryeministri i vendit te tije e mbolli gjithe shqiperine me canabis dhe po presidenti I vendit te tije doli ne video duke vjedhur miliona,cfare do presesh nga te papunet.....,

  Përgjigju
 • tom: 12/01/2019 17:08

  edhe ate mjekren si cjapi ose si dhia e ka rritur gjithashtu.

  Përgjigju
 • genti: 12/01/2019 17:06

  mos u merzit o vlla mbaroje masterin ne burg edhe hajde ne shqiperi mbase minister sbehesh pernjeher po te pakten ndonje drejtor po, te marrin menjeher se ke dhe eksperience

  Përgjigju
 • Diku: 12/01/2019 15:58

  Na felliqen keta plehera edhe me mjeker si cjap.nuk i dhate nja 5 vjet burg. kujtojne se po bjellin miser ne ara. Nuk i thua dot njeriu qe je shqiptare.

  Përgjigju
  • Mirditor: 13/01/2019 07:35

   Un jam krenar që jam shqiptaret Ke plot tē huaj që bëjn krime që as kafsh nuk i ban . Shqiptarët mundohen me ba para me drogë se në fund jan vet europianet që e përdorin drogen Mos harro se nuk ke arsyje me të ardhë turp se je shqiptar ke plot pleq ITALIAN QË MBËRRIJNË NË SHQIPERI ME KRYE MARDHËNIE me vajza të mitura.

  • Donald: 12/01/2019 21:01

   Pse mor rrot K**i te felliqen ty keta tipa po hajde provoje nje her ktej apo je mesuar te rrish te jetosh si dele me leket e babit

  • flor: 12/01/2019 19:03

   o shoku pse flisni keq kur nuk i dini hallet dhe problemt e tjetrit dhe sa per ate qe nuk e thua dot qe je Shqiptar çdo njeri perfaqeson veten

  • Hellboz: 12/01/2019 18:10

   Po pse ore shoku legen mos e ke mbajtur gje ti ate qe ke kte mendim