Shkoi për kurim në Turqi, humb jetën nga koronavirusi drejtori i shkollës në Paskuqan

Shkoi për kurim në Turqi, humb jetën nga koronavirusi drejtori i shkollës në Paskuqan

Ded Malaj drejtori i shkollës Lidhja e Prizrenit në Paskuqan

Humb jetën si pasojë e koronavirusit drejtori i shkollës Lidhja e Prizrenit në Paskuqan.

Ai rezultoi pozitiv me koronavirus disa ditë më parë ndërkohë u dërgua në Turqi për kurim.

Fatkeqësisht, Dede Malaj, 58 vjeç nuk arriti që të fitojë betejën me pandeminë.

Në shkollë janë marrë disa tampone nga persona që kanë pasur kontakt me drejtorin. Mësohet se edhe nëndrejtoresha ka rezultuar pozitive me koronavirus e cila është vetëkarantinuar.

Kolegët e tij i kanë kushtuar një mesazh prekës. Në faqen zyrtare të shkollës në Facebook i shkruajnë një mesazh ngushëllimi për familjarët e tij.

Postimi në Facebook

Sot humbem nje shok te mire , baba te perkushtuar, e familjar model,nje koleg i palodhur , nje drejtues i perkushtuar ndaj punes e shkolles , e pabesueshme per te gjithe ne dhe ata qe e njohin.Qofsh i xhenetit Dede Malaj! Ngushellime te sinqerta nga kolektivi,prinderit dhe nxenesit e shkolles “Lidhja e Prizrenit “Paskuqan 1. Zoti u dhente force familjareve dhe te afermve per te perballuar kete dhimbje! Te qofte dheu i lehte!

Ndërkohë në drejtori i Zyrës Arsimore të Kamzës dhe dy punonjëse kanë rezultuar pozitive me COVID. Ata janë vetëkarantinuar dhe mësohet se janë në gjendje të mirë shëndetësore.


Lajmi kryesor:

COVID në Shqipëri, rekord rastesh dhe testimesh, 203 të infektuar dhe 1351 tampone, 5 viktima në 24 orë! Ndërron jetë drejtori i shkollës në Paskuqan


E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Sa real është rikthimi i Lulzim Bashës?

Ylli Pata: Sa real është rikthimi i Lulzim Bashës?