Shokuese në Bundesligë, tifozi humbet jetën në tribunë gjatë ndeshjes

Shokuese në Bundesligë, tifozi humbet jetën në tribunë gjatë ndeshjes

Tifozët e Schalke-s

GJERMANI - Një tifoz u rrëzua pa ndjenja gjatë ndeshjes së Bundesligës këtë të shtunë mes Schalke 0-3 Bayer Leverkusen dhe ndërroi jetë.

"Jemi të hidhëruar të raportojmë se një tifoz u rrëzua pa ndjenja në tribunën jugore sot dhe ndërroi jetë pavarësisht përpjekjeve nga mjekët. Mendimet tona janë me miqtë dhe familjen e tij. Pusho në paqe," shkroi Schalke në kanalet e komunikimit.

Spektatori mori ndihmë mjekësor dhe tifozët nga të dyja skuadrat ndaluan së kënduari dhe ulën flamujt pasi u informuan për urgjencën mjekësore nga spikeri i stadiumit në fund të ndeshjes.

"Ky lajm tregon se ka gjëra shumë më të rëndësishme se humbja. Ngushëllime familjes," tha trajneri i Schalke, Thomas Reis.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Operacioni anti-drogë në Lezhë, asgjësohen 2583 bimë kanabis në disa fshatra! Autorët nuk dihen ende

Operacioni anti-drogë në Lezhë, asgjësohen 2583 bimë kanabis në disa fshatra! Autorët nuk dihen ende