FOTOGALERIA/ Shoqëria civile protestë para SPAK: Ku është floriri i Kërrabës! Hetoni evazionin fiskal të hidrokarbureve

Me pankarta në duar përfaqësues të shoqërisë Civile protestuan para SPAK, duke I kërkuar që të vihet në lëvizje për hetimet e çështjeve të ndryshme.

 “Ku është floriri i Kërrabës?”; “Pse u lejua vizita e kryeministrit të Greqisë në Himarë?”; “Përse nuk kërkon kryeministri i Shqipërisë të vizitojë Çamërinë?”; “Kush e pengon votën e diasporës?”; “Kush ja fali Detin Greqisë?”; “Pse e vranë Kosta Trebickën?”; “Kush e vrau Remzi Hoxhën”, kanë qenë disa prej pankartave të protestës.

Ata i kanë drejtuar SPAK-ut një letër të hapur publike ku kërkojnë që të burgosen ata drejtues të cilët vodhën dhe shpërdoruan pasuritë e Shqipërisë. Shoqëria Civile kërkon hetime të shpejta për ato krime të pandëshkuara që kanë bërë politikanët ndaj shqiptarëve.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kastriot bejko: 01/04/2023 07:40

  Ka 12 vjet ne qeveri partia socialiste aferen e ruges se kombit nje nga vjedhjet me te medha qe i eshte bere ketij vendi nuk e ka denancuar asnjihere sepse po bejne vete kerdine ne ndertimin e rugeve me tendera 20 miljon per nje kilometer edhe spakbythlepiresit nuk ekzistojne fare ne kete drejtesi leshi

  Përgjigju
 • Hasani nga Elbasaninga: 01/04/2023 06:13

  Bravo Shoqeria cirivile. Qenkeni frymezuar goxha. Me shume keni pankarta se njerez.

  Përgjigju
 • gledi: 30/03/2023 01:00

  I FALEM NAFTEN TONE BANKERSIT,,,NAFTA ISHTE MONOPOL I SHTETIT PARA 1990 ,,,,DHE SOT ME NAFTE NE TOKEN TONE E BLEJME NAFTEN ME 1800 LEKE/LITRIN,,,,KUR NAFTEN NE POMPA DUHEJ TA BLENIM ME 600 LEKE/LITRI...QEVERI E POSHTER SI KJO ASHTU DHE AJO E MEPARSHME....

  Përgjigju
 • aleksadros: 29/03/2023 15:20

  bravo ja dhe nje proteste e prokopise ju beshtesim te gjithe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi: Të përgatitet struktura e partisë për zgjedhje të brendshme dhe kryetar partie

Mbledhja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi: Të përgatitet struktura e partisë për zgjedhje të brendshme dhe kryetar partie