Shpallet 'Miss Globe 2022', kush është vajza që rrëmbeu kurorën e më të bukurës! Mes fituesve edhe shqiptarja Drita Ziriu

Shpallet 'Miss Globe 2022', kush është vajza që rrëmbeu kurorën e më të bukurës! Mes fituesve edhe shqiptarja Drita Ziriu

Miss Globe, Anabel Payano

Anabel Payano është kurorëzuar si Miss Globe 2022. Përfaqësuesja e Republikës Domenikane është shpallur më e bukura në globit, në një ceremoni që u zhvillua në Shqipëri të shtunën, më 15 tetor

Eventi u mbajt në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Shqiptarja Drita Ziriu shpall shoqëruesja e dytë e misit, e ndërsa Anamaria Babau nga Emiratet e Bashkuara Arabe u shpall shoqëruesja e parë.

Bukuri femërore nga mbarë globi, gjuhë e kultura të ndryshme, iu prezantuan publikut në një formë krejt unike, përmes koreografisë së harmonizuar me muzikën operistike.

B.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Lezhë, gjenden të kultivuara në fshatrat Vinjoll, Fushë-Milot dhe në Dajç 694 bimë kanabisi, ende nuk dihen autorët

Lezhë, gjenden të kultivuara në fshatrat Vinjoll, Fushë-Milot dhe në Dajç 694 bimë kanabisi, ende nuk dihen autorët