Shpalli kandidaturën për kreun e PD, Basha publikon foto me Mike Pompeo-n nga samiti i partive të djathta: Me SHBA në krah mund të ndryshojmë Shqipërinë

Shpalli kandidaturën për kreun e PD, Basha publikon foto me Mike Pompeo-n nga samiti i partive të djathta: Me SHBA në krah mund të ndryshojmë Shqipërinë

Ish kryedemokrati, Lulzim Basha ka publikuar një foto nga Samiti i 40 vjetorit të aleancës botërore të partive të qendrës së djathtë ku shfaqet krah ish sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Ai shkruan se me aleancën me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mund të mbrohen interesat e shqiptarëve kudo që jetojnë.

“Folësi i nderit në Samitin e 40 vjetorit të Unionit Ndërkombëtar Demokrat, aleanca botërore e partive të qendrës së djathtë, ishte sonte ish-Sekretari amerikan i Shtetit dhe ish-drejtori i Agjensisë Qendrore të Inteligjencës Mike Pompeo. Kënaqësi të bisedoja me të dhe të ndaja mirënjohjen e madhe që çdo shqiptar ka për mbështetjen e paçmim që SHBA i ka dhënë dhe i jep kombit shqiptar. Me SHBA në krah, ne mund dhe do t'ja dalim të ndryshojmë Shqipërinë dhe të mbrojmë interesat e shqiptarëve kudo ku ata jetojnë”- shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Basha dorëzon kandidaturën për kreun e PD! Përballë tij vetëm ish i përndjekuri politik


B.V/G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Publikohen pamjet/ Momenti kur forcat e policisë mësyjnë lokalin që administrohej nga djali i biznesmenit Ymer Lala

Publikohen pamjet/ Momenti kur forcat e policisë mësyjnë lokalin që administrohej nga djali i biznesmenit Ymer Lala