Shpërndahen protestuesit në jug dhe veri të Urës së Ibrit

Shpërndahen protestuesit në jug dhe veri të Urës së Ibrit

Protesta e shqiptarëve tek Ura e Ibrit

1685622006_koha.jpg

Protestuesit shqiptarë që ishin mbledhur te Ura e Ibrit janë shpërndarë.

Ata ishin mbledhur pas thirrjeve që të mërkurën ishin bërë nga profile të ndyshme në rrjete sociale megjithëse policia e Kosovës dhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, bërë thirrje që kjo protestë të bojkotohet.

Në kohën sa shqiptarët kanë qenë duke protestuar në jug të Urës së Ibrit, në veri të saj kanë qenë të grumbulluar edhe qytetarë serbë, të cilët gjithashtu janë shpërndarë.

 


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, Franca dhe Gjermania kërkojnë ripërsëritjen e zgjedhjeve në 4 komunat! Osmani: Të gatshëm ta shqyrtojmë këtë mundësi


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' i Champions League, fiton 2-3 kundër Napolit në Itali

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' i Champions League, fiton 2-3 kundër Napolit në Itali