Shpërthim tritoli në qendër të Delvinës, merr flakë 'Mercedezi' i biznesmenit (FOTO)

DELVINË- Një shpërthim tritoli është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në qendër të qytetit të Delvinës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 dhe mësohet se objekt i sulmit ka qenë një automjet Mercedes GL në pronësi të një biznesmeni në fushën e transportit ndërkombëtar të udhëtarëve, i cili ndodhej i parkuar.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se bëhet fjalë për biznesmenin Vango Zoto. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale. Policia ndodhet në vendngjarje e për të zbardhur shkaqet të cilat nuk dihen ende. 

Priten të mësohen më shumë informacione në orët në vijim lidhur me këtë ngjarje.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento

Komente

 • I lënë na tepèja e kokësë (Tepelënë): 03/05/2020 17:20

  Filluan tani fshatarete injorantë

  Përgjigju
 • mercedezi: 03/05/2020 10:29

  filloi lufta mes biznesmeneve....kaq iashte.tani qe mbaron karantina do sqarojne problemet me njeri tjetrin.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Ta gëzosh pensionin 13 mijë lekë o Tirkë', aktorit shqiptar pension qesharak! Dosja ‘fle’ në kryeministri