Shtetësia, Presidenti i Greqisë:
Janullatos,shembull për Shqipërinë

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryepeshkopin e Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë.

Anastas, të cilit i shprehu urimet më të mira për festën e Krishtlindjeve dhe kënaqësinë e tij të sinqertë për dhënien e shtetësisë shqiptare, një veprim që vulos sjelljen e tij disavjeçare shembullore dhe si një qytetar shembull i Shqipërisë.

Presidenti Prokopios Pavlopulos, do të komunikojnë me telefon nesër, me Ilir Meta, për t’i shprehur atij falënderimet e tij të ngrohta, duke pasur parasysh se kjo nismë e Presidentit të Shqipërisë rekomandon.

Përveç kësaj, një hap të rëndësishëm drejt përmirësimit të mëtejshëm të marrëdhënieve mes Greqisë dhe Shqipërisë”, thuhet në një njoftim të ANA-MPA, agjencia shtetërore greke e lajmeve, në mbrëmjen e 25.12.17 dhe transmetuar edhe në emisionin qendror të lajmeve të orës 20.55 të kanalit televiziv shtetëror, ERT.

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve