Shuhen pas disa orësh pesë vatrat e zjarrit në vend, ministria e Mbrojtjes: Aktualisht nuk kemi asnjë aktive

Shuhen pas disa orësh pesë vatrat e zjarrit në vend, ministria e Mbrojtjes: Aktualisht nuk kemi asnjë aktive

Të pestë vatrat e zjarrit që ditën e sotme përfshinë zona të ndryshme të vendit janë shuar falë ndërhyrjes dhe përkushtimit të punonjësve të pushtetit lokal dhe qendror, thotë ministria e mbrojtjes.

Pavarësisht temperaturave të larta, aktualisht nuk kemi asnjë vatër aktive në vend, një situatë e pakrahasueshme me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, ndërkohë që gjithë strukturat e mbrojtjes civile në nivel vendor dhe qendror mbeten në gatishmëri. #24/7


Lajmi kryesor:

Ministria e Mbrojtjes: Asnjë vatër zjarri aktive! Burime nga terreni: E pavërtetë! Flakët në Krastë të Krujës vijojnë me intensitet, digjen mbi 50 hektarë pyll


G.MO/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje