Situata e rënduar me COVID-19 në Kosovë, Rita Ora: Ju lutem mbani maskën, dua të vi sërish të festoj me ju

Muajin e fundit koronavirusi në Kosovë ka qenë mjaft agresiv, duke i marrë jetën brenda ditës në disa raste mbi 10 personave. Lidhur me këtë situatë, Rita Ora, këngëtarja me origjinë nga Kosova, përmes UNICEF, i është drejtuar me një mesazh të gjithë bashkëqytetarëve të saj.

Këngëtarja me famë botërore thotë se maska duhet përdorur sa herë që del nga shtëpia.

 “Jam shumë e shqetësuar që shumë njerëz në Kosovë janë infektuar me COVID-19. Ju lutem mbroni veten dhe të dashurit tuaj, vendosni maskën, ruani distancat dhe kujdesuni për higjienën personale.

Unë e vendos maskën time sa herë dal jashtë, në mënyrë që të vij sërish në Kosovë dhe të festoj me ju përfundimin e këtij virusi. Ndriçoni me dritën tuaj! Vendosni maskën. Të dua!”, thotë Rita.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

 Dokumenti që ‘fundosi’ Donika Prelën, prokurorja u largua nga drejtësia për 74 mijë euro