Situata nga moti në Dibër, prefekti i Dibrës për Report Tv: Të gjitha akset të kalueshme, energjia është rikthyer në Ostren dhe Kalanë e Dodës

Nexhbedin Shehu prefekt i qarkut të Dibrës në një prononcim për Report Tv tha se situata me ngricat dhe bllokimin nga bora është nën kontroll. Shehu u shpreh se energjia është kthyer në Ostren dhe në Kalanë e Dodës, ndërsa të gjitha akset rurale janë të hapura.

‘Energjia është kthyer në Ostren dhe në Kalanë e Dodës. Në këto dy tre orë presim të rikthehet në të gjithë zona, situatën e kemi nën kontroll. Edhe akset rurale janë të hapura rrugët. Ekstremet Lura dhe Selishta duhet të përdorin goma dimërore ose zinxhirë për të qarkulluar.’- tha ai.


Lajmi kryesor:

Temperatura deri në -16 gradë, ngricat 'mbërthejnë' Dibrën! Zona të thella të Lurës, Selishtës, Reçit, Luznisë, Sllovës e Kalasë së Dodës të izoluara nga dëbora! Një pjesë prej tyre pa energji elektrike


M.Q./AV/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Në PD s'ka fund komikja, Rithemelimi dhe Alibeaj propozojnë Rezoluta të ndryshme për gjenocidin serb në Kosovë në të njëjtën ditë