Skënderbeu merr fitoren e parë për këtë sezon, mposht Bylisin! ‘Paqe’ mes Kastriotit dhe Apolonisë

Janë zhvilluar në orën 13:45 dy nga pesë ndeshjet e javës së tretë të Superligës ku ra në sy fitorja 0-2 e Skënderbeut kundër Bylisit. Në ndeshjen e zhvilluar në Ballsh korçarët realizuan dy herë në pjesën e dytë me Pusin dhe Terezioun për të marrë tre pikët e para në këtë sezon.

Ndërkohë sfida tjetër e zhvilluar në Kamzë mes Kastriotit dhe Apolonisë është mbyllur me rezultatin 1-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin fierakët në minutën e 80, por krutanët barazuan me Plakun 5 minuta më pas që shënoi me penallti.  

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shkeli të gjitha rregullat anti-COVID në ditëlindjen e Bes Kallakut, Meta flet pas gjobës: Marrëzi, unë jam shembull i përgjegjshmërisë