Solidaritet dhe vëllazëri në kohë të vështira! Flogert Shatraj luan me violinë Himnin e Italisë

Violinisti i Ansamblit Popullor Flogert Shatraj ka sjellë vazhdimisht video ku luan me violinë melodi të këngëve të ndryshme. 

Këtë herë, në shenjë solidarizimi me popullin italian, ashtu si shumë artistë shqiptarë po bëjnë vazhdimisht, violinisti ka sjëllë "Fratelli D'Italia", himnin Kombëtar të fqinjëve tanë. 


Lajmi kryesor:

'Qëndrimi në shtëpi na ka mësuar se amvisat janë heroina', mesazhe optimizimi nga artistë, sportistë e mësues! (VIDEO)


D.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Itali, burri plagos me armë gruan shqiptare dhe më pas e godet me thikë, arrestohet 48-vjeçari