Sot mbi 11 mijë vaksinime anti-COVID! Mbi 660 mijë vaksinime në total që nga fillimi i pandemisë

Ditën e sotme janë kryer  11.121 vaksinime. Referuar shifrave të bëra publike nga Ministria e Shëndetësisë, që nga fillimi i këtij procesi në vendin tonë, janë kryer 664.452 vaksinime në total, teksa objektivi i qeverisë është që të arrihet në 1 mln shqiptarë të vaksinuar brenda qershorit.


Lajmi kryesor:

39 raste të reja me COVID dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit! Sot mbi 11 mijë vaksinime anti-COVID! (664.452 në total)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?×

Lajmi i fundit

John

Arben Malaj për Report Tv: Nëse Berisha merr drejtimin e partisë, dëmi për PD do jetë i jashtëzakonshëm! Duhet të hapi rrugën