Stoku i dosjeve pas shkarkimeve nga vettingu, KLGJ shpall 16 pozicione të lira në Gjykatat e Apeleve

Stoku i dosjeve të krijuara në Gjykatat e Apeleve, pas shkarkimit të gjyqtarëve nga vettingu, por edhe dorëheqjet ka bërë që Këshilli i Lartë Gjyqësor të hapë garën për ngritjen në detyre të gjyqtarëve nga shkallet e para.

Gazetari i Report TV, Arsen Rusta raporton se KLGJ vendosi hapjen e procedurës së ngritjes në detyrë të gjyqtarëve për 16 pozicione të lira në gjykatat e Apelit.

Më konkretisht: 2 në Durrës, 1 në Gjirokastër, 2 në Korçë, 1 në Shkodër, 7 në Tiranë, 1 në Vlorë dhe 2 në Gjykatën Administrative të Apelit.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Serbi/ Një tjetër natë rebelimi dhe dhune në Beograd! Vuçiç: Duan dobësimin e pozicionit të Serbisë para takimeve në Paris dhe Bruksel (VIDEO)